پر از آموزش های رایگان

انتشار پتنت مربوط به دستگاه مرموز اپل با صفحه نمایش کاملا انعطاف‌پذیر

اپل

اسناد مربوط به پتنت جدید اپل در فضای مجازی منتشر شد. این اطلاعات، دستگاه مرموز اپل را با صفحه نمایشی کاملا انعطاف‌پذیر به تصویر می‌کشند. اما آیا کاربران باید خود را برای موبایل یا تبلت منعطف اهالی کوپرتینو آماده کنند؟
هنوز خبری از معرفی و عرضه گوشی های انعطاف‌پذیر شرکت‌های مختلف نیست و سامسونگ قصد دارد در سال آینده میلادی، اولین موبایل خود را با این طراحی روانه بازار کند. در همین حال، به تازگی پتنت منتسب به یک محصول مرموز شرکت اپل با صفحه نمایشی ۳۶۰ درجه در اختیار ما قرار گرفته است که پیش‌تر نمونه آن را در هیچ جایی ندیده بودیم. این پتنت می‌تواند نشانگر یک موبایل انقلابی، نسل جدید آیپاد تاچ یا هر چیز دیگری باشد؛ ما واقعا هیچ نظری در مورد عملکرد آن نداریم.
سه بخش کلیدی در دستگاه مرموز اپل وجود دارد. ما می‌گوییم «دستگاه» زیرا نمی‌دانیم که دقیقا با چه چیزی روبه‌رو هستیم. قطعا مهم‌ترین مشخصه این گجت جدید که توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند، نمایشگر ۳۶۰ درجه و انعطاف‌پذیر آن است. مدیران در توضیحات مربوط به نمایشگر، از عبارت «صفحه پیچیده‌شده مداوم» استفاده کرده‌اند.

از دیگر جنبه‌های کلیدی دستگاه می‌توان به وجود سنسورهای ژیروسکوپ و شتاب‌سنج اشاره کرد. به نظر می‌رسد سیستم سنجش حرکتی، کنترل دستگاه را امکان‌پذیر می‌سازد. در حقیقت، کاربران با چرخاندن گجت یا حرکت دادن آن قادر به پیمایش در صفحه خواهند بود. مورد آخر، پشتیبانی نمایشگر از فرمان لمسی است؛ موضوعی که البته اصلا عجیب نیست.
مدیران در توضیحات ثبت‌شده در مورد پتنت، در مورد تمام ویژگی‌ها و بخش‌های آن به تفصیل صحبت کرده‌اند؛ جز آن‌که مشخص کنند ما با چه دستگاهی روبه‌رو هستیم. ما می‌دانیم که سازندگان می‌توانند در تولید قاب اصلی از پلیمر شفاف، سرامیک شفاف، یا یاقوت کبود ترکیبی استفاده کنند و آنها حتی به چگونگی قرارگیری اجزا برای حرکت بی‌نقص نمایشگر نیز اشاره داشته‌اند؛ ولی مشخص نکرده‌اند که از آن در چه مواردی استفاده می‌شود. این احتمال وجود دارد از این فناوری جدید در ساخت نمایشگر نسل‌های آینده ساعت های هوشمند اپل با امکان قرار گرفتن بر روی مچ دست کاربران استفاده شود. به هر صورت، تنها زمان مشخص خواهد کرد که اپل چه برنامه‌ای برای ما دارد.

 

با پیشروید همراه باشید

علی اعتمادی
[علی اعتمادی]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *