پر از آموزش های رایگان

افزایش احتمال استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در گلگسی اس ۱۰ سامسونگ

سامسونگ

احتمال استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در سامسونگ گلکسی اس ۱۰ (Samsung Galaxy S10) افزایش پیدا کرد. اسکنر اثر انگشت روی صفحه نمایش گلکسی اس ۱۰ از نوع اولتراسونیک بوده و سرعت فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.
گلکسی اس ۸ در مقایسه با گلکسی اس ۷ جهشی تقریبا بزرگ محسوب می‌شد. در نسل بعدی یعنی گلکسی اس ۹ تغییرات زیادی صورت نگرفت، اما طبق اخبار و شایعات تا امروز، سامسونگ گلکسی اس ۱۰، با تغییرات بسیار زیادی رو‌به‌رو خواهد شد، چرا که این شرکت می‌خواهد تولید دهمین سری از پرچمداران سری S خود را جشن بگیرد. یکی از مهم‌ترین تغییرات پرچمدار سال ۲۰۱۹ غول کره‌ای، مجهز شدن به اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر اولتراسونیک محسوب می‌شود.
تا امروز، با توجه به این که در بسیاری از پرچمداران همچون وان پلاس ۶ و هواوی میت ۲۰ پرو چنین اسکنری به کار رفته است، وجود آن در سامسونگ گلکسی اس ۱۰ نیز محتمل تلقی می‌شد، اما بر اساس تصاویری که به تازگی از یک پتنت به ثبت رسیده توسط سامسونگ منتشر شده، احتمال استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در سامسونگ گلکسی اس ۱۰ بسیار بالا است.

سامسونگ

محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۱۰

همانند نمونه‌های مشابه، اسکنر تنها بر روی بخشی خاص از نمایشگر کار می‌کند و امکان باز کردن گوشی با لمس هر بخش دلخواهی از صفحه نمایش وجود ندارد. این قسمت معمولا میانه‌های نمایشگر در نظر گرفته می‌شود، جایی که حین گرفتن گوشی با یک دست، انگشت شست به صورت آزادانه بر روی آن قرار می‌گیرد. همانند دکمه مجازی هوم به کار رفته در گوشی های اخیر سامسونگ، این سطح نیز به فشار حساس است، به همین دلیل گوشی به محض باز شدن قفل و یا عدم تشخیص انگشت، کاربر را سریعا مطلع می‌کند.
با توجه به این که زمان به ثبت رسیدن این پتنت فروردین ماه سال گذشته است، نمی‌توان گوشی نمایش داده شده درون عکس‌های پتنت را به گلکسی اس ۱۰ نسبت داد، اما اکنون می‌دانیم احتمال استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در سامسونگ گلکسی اس ۱۰ بسیار بالا است.
پیشتر تصور می‌شد اولین گوشی دارای دوربین سه گانه سامسونگ، گلکسی اس ۱۰ خواهد بود، اما این شرکت پیش از آغاز سال ۲۰۱۹، نه تنها گوشی دارای دوربین سه گانه، بلکه اولین گوشی مجهز به دوربین چهارگانه دنیا را نیز معرفی کرد. با این حال بعید می‌دانیم سامسونگ افتخار استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر برای نخستین مرتبه را از چنگ اولین پرچمدار سال آتی خود بیرون بیاورد.

 

علی اعتمادی
[علی اعتمادی]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *