پر از آموزش های رایگان

نحوه ردیابی کاربران گوشی های آیفون با اپلیکیشن Find My Friends

اپل

اگر صاحب گوشی آیفون هستید و می خواهید رفت و آمد یک فرد دارای گوشی آیفون را بدون اطلاع او کنترل کنید، می توانید از اپلیکیشن Find My Friend استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه انجام این کار با ما همراه باشید.
پیشروید – اپلیکیشن Find My friends که اپل آن را در سال ۲۰۱۲ عرضه کرد، به کاربرانگوشی های آیفون در برقراری ارتباط بهتر با دوستان و آشنایان کمک می کند؛ برای مثال زمانی در یک شهر بازی هستید و یا وقتی که در یک فرودگاه شلوغ هستید و می خواهید فردی را که دنبال شما آمده است پیدا کنید، این اپلیکیشن می تواند به شما کمک کند دوست یا آشنای خود را به راحتی پیدا کنید. کاربران می توانند به وسیله این اپلیکیشن موقعیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارنند و دیگران نیز به راحتی می توانند موقعیت حدودی شما را ردیابی کنند. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا فردی می توانند از این اپلیکیشن سوء استفاده کند و در مورد موقعیت فرد خاصی جاسوسی کند؟
در این اپلیکیشن، به اشتراک گذاری موقعیت هر دو فرد ارتباط، با آگاهی آن ها صورت می گیرد؛ اما ممکن است فردی قابلیت به اشتراک گذاری را بر روی گوشی آیفون فرد دیگری بدون اطلاع او فعال کند. در این صورت چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
اگر شما این کار را امتحان کنید، متوجه می شوید که این کار نه تنها کار بسیار راحتی است، بلکه به صورت کاملا ناشناس می توانید این کار را انجام دهید. وقتی که قابلیت به اشتراک گذاری در گوشی فردی فعال می شود و ردیابی فرد مورد نظر شروع می شود، فرد مورد نظر هیچ هشدار یا نوتیفیکیشنی دریافت نمی کند. حتی زمانی که فردی سعی می کند اپلیکیشن Find My friends را بر گوشی فردی دیگری باز کند (که معمولا افراد این اپلیکیشن را درون یک فولدر قرار می دهند)، خیلی مشخص نیست که فرد مورد نظر در حال ردیابی شدن است و فردی که در حال تلاش برای باز کردن اپلیکیشن است، به سادگی به عنوان یک فالور شناخته و نمایش داده می شود و اصلا نمی توان تشخیص داد که آن فرد در حال سوء استفاده از اپلیکیشن است.
تصور کنید خود شما موفق شده اید این اپلیکیشن را اجرا کنید و وارد آن شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، به راحتی می توانید تمام حرکات فرد نظر خود را کنترل کنید. حتی می توانید علاوه بر این کار، اپلیکیشن را طوری تنظیم کنید که هنگامی که فرد از محل خاصی خارج می شود و یا وارد آن می شود، اپلیکیشن این موضوع را به شما یادآوری کند. این کار باعث می شود کنترل کاملی بر فرد داشته باشید؛ بنابراین شما می توانید با استفاده از این روش و از طریق اپلیکیشن مذکور، رفت و آمد فرزندان خود یا افراد خاص دیگر را کنترل کنید. برای اطلاع از نحوه انجام این کار با ما همراه باشید.

قبل از شروع کار

اگر گوشی آیفون فردی که قصد کنترل رفت و آمد او دارید، دارای iOS 8 است، باید اپلیکیشن Find My Friends را از اپ استور را دریافت کرده و بر روی گوشی او و همچنین گوشی خود نصب کنید. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن از قبل بر روی گوشی های آیفونی که همراه با iOS 9 عرضه شده اند، نصب شده است. در صورت وجود نداشتن اپلیکیشن بر روی گوشی ها، پس از دریافت و نصب اپلیکیشن بر روی هر دو گوشی، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: فعال کردن قابلیت “Share My Location” بر روی گوشی فرد مورد نظر

ابتدا اپلیکیشن را بر روی گوشی فرد نظر اجرا کنید و سپس تصویر مخاطبان در پایین صفحه را انتخاب کنید. سپس گزینه “Share My Location” را از منوی تنظیمات فعال کنید. همچنین مطمئن شوید که موقعیت فرد صاحب دستگاه مورد نظر شما که با عنوان “This Device” مشخص شده است، به اشتراک گذاشته شده است؛ زیرا ممکن است گوشی های دیگری هم وجود داشته باشند که به یک اکانت iCloud مشترک متصل شده باشند.

مرحله دوم: به اشتراک گذاری موقعیت فرد مورد نظر با گوشی خود

در گوشی خود با سوایپ کردن از پایین صفحه به بالای آن، ویژگی AirDrop را در بخش Control Center فعال کنید. این ویژگی باعث می شود گوشی شما برای همه افراد قابل مشاهده باشد. اگر چه تا زمانی که اطلاعات شما در گوشی فرد مورد نظر به عنوان مخاطب ذخیره شده باشد، استفاده از گزینه “Contacts Only” کافی است.
پس از انجام این کار، گزینه “Add” را در اپلیکیشن گوشی فرد مورد نظر انتخاب کنید و زمانی که آیکون مربوط به خود شما ظاهر شد، آن را انتخاب کنید. پس از ان گزینه “Share Indefinitely” را بر روی گوشی او انتخاب کنید تا موقعیت فرد مورد نظر برای مدت زمان نامحدودی با گوشی شما به اشتراک گذاشته شود.

مرحله سوم: پذیرفتن درخواست به اشتراک گذاری موقعیت مورد نظر و جلوگیری از به اشتراک گذاری موقعیت شما با دیگران

هنگامی که پیام مرتبط با اشتراک گذاری موقعیت فرد نظر با گوشی شما نمایش داده شد، گزینه “Accept” را انتخاب کنید. چند ثانیه بعد پیامی ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا شما هم مایل هستید موقعیت خود را با فرد مورد نظر به اشتراک بگذارید یا نه. در این مرحله باید گزینه “Don’t Share” را انتخاب کنید و به این صورت از ردیابی موقعیت خود توسط فرد مورد نظر جلوگیری کنید.

مرحله چهارم: ردیابی کردن موقعیت فرد مورد نظر

پس از انجام مراحل توضیح داده شده، می توانید به راحتی با انتخاب مخاطب خود، موقعیت دقیق او را مشاهده کنید. همچنین در این اپلیکیشن گزینه هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید از ورود فرد مورد نظر خود به یک مکان خاص یا خروج او از آن مکان، مطلع شوید. همچنین با استفاده از این اپلیکیشن می توانید هنگامی که فردی خانه را به قصد رفتن به محل کار خود ترک می کند، نیز مطلع شوید.

چگونه به صورت کاملا مخفیانه از اپلیکیشن استفاده کنیم؟

شما تنها در صورتی می توانید بدون هیچ گونه مشکلی موقعیت فرد مورد نظر خود را از طریق این اپلیکیشن ردیابی کنید که شناسایی نشوید؛ البته خوشبختانه (و در برخی از موارد متاسفانه!) کاربران گوشی های آیفون توجه زیادی به این اپلیکیشن نمی کنند و اگر هم از این اپلیکیشن استفاده کنند، معمولا به این موضوع توجهی نمی کنند که چه افرادی در حال ردیابی موقعیت آن ها هستند. با این حال برای مخفی کردن این اپلیکیشن در گوشی، روش هایی وجود دارد؛ بنابراین فرد مورد نظر حتی متوجه وجود این اپلیکیشن بر روی گوشی خود نمی شود.
استفاده از این روش ها باعث می شود اپلیکیشن به صورت موقتی از گوشی حذف شود؛ اما با یک بار ریست کردن گوشی، به راحتی می توانید دوباره آن را در صفحه اصلی گوشی مشاهده کنید.
اگر چه کنترل و ردیابی دیگران بدون اجازه آن ها کار درستی نیست، اما شاید برخی از کاربران در مورد ویژگی های جدید خود گوشی کنجکاو باشند و خواستار آشنایی با نحوه استفاده از آن ها باشند.

 

با پیشروید همراه باشید

علی اعتمادی
[علی اعتمادی]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *