آموزشاینستاگرامویژه

آموزش تصویری خصوصی کردن پیج اینستاگرام

آموزش تصویری خصوصی کردن پیج اینستاگرام

در پیشروید برای شما عزیزان آموزش تصویری خصوصی کردن پیج اینستاگرام رو قرار میدهیم پس با ما باشید.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

در اینستاگرام به صورت پیش فرض همه افراد قادر به مشاهده پروفایل و پست های شما هستند. اگر چه این تنظیمات پیش فرض در صورتی که یک عکاس یا برند باشید هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما بعضی از افراد ممکن است احساس خوبی از این موضوع نداشته و آن را نقص حریم خصوصی خود تصور کنند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که دوست ندارید پست‌هایتان را هر کسی ببیند؟ یا تمایل ندارید که هر کسی که بخواهد شما را دنبال کند. ما در این مقاله به شما آموزش قفل ( Private ) کردن صفحه اینستاگرام را قدم به قدم و به همراه تصویر به شما کاربران عزیز پیشروید آموزش دهیم.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

کاربران زیادی هستند که دوست ندارند مطالبشان در اینستاگرام را همه ببینند (حسابی در اینستاگرام که همه به آن دسترسی دارند، حساب عمومی یا ( public ) اینستاگرام است). شما هم ممکن است از این دسته باشید. یعنی عکس‌ها و ویدئو‌های شخصی داشته باشید و ترجیح می‌دهید فقط دوستان شما حق دیدن آن را داشته باشند. در این صورت لازم است پیج اینستاگرام خود را قفل کنید. با خصوصی کردن صفحه اینستاگرام خود هر کس بخواهد پست‌های شما را ببیند، باید درخواست دوستی بدهد اگر هم فرد جدیدی بخواهد شما را دنبال کند و مطالب شما را مشاهده نماید، باید درخواست follow برای پیج شما ثبت کند. و اگر شما درخواست آن را قبول کنید قادر به دیدن پست های شما خواهد بود.

با خصوصی کردن پیج اینستاگرام چه اتفاقی می افتد

همانطور که در بالا گفته شد، با پرایوت کردن حساب اینستاگرام، همچنان فالوورهای فعلی شما به آن دسترسی خواهند داشت. اما اگر نخواهید این افراد به حساب شما دسترسی داشته باشند. خیلی ساده می‌توانید آنها را بلاک کنید تا از دایره فالوورهای شما حذف شوند. نکتۀ حرفه‌ای: با توجه به اینکه در حالت بلاک، آنها به کلی به شما دسترسی نخواهند داشت، می‌توانید بعد از اینکه آنها را بلاک کردید و از لیست فالوورهای شما حذف شدند، دوباره آنها را از حالت بلاک خارج کنید.

توجه داشته باشید با خصوصی کردن حساب خود شما از فهرست جستجوی هشتگ در اینستاگرام حذف می‌شوید. مثلا اگر شما به طبیعت گردی رفته‌ باشید و چند عکس جذاب و خوشگل با هشتگ #طبیعت_گردی پست کرده‌اید. اگر صفحه شما عمومی باشد و شخصی هشتگ #طبیعت_گردی را جست و جو کند، ممکن است که پست شما هم برای او نمایش داده بشود. ولی اگر پیج خودتان را قفل کنید دیگر در این جستجوها نمایش داده نمی‌شوید.

آموزش تصویری خصوصی کردن پیج اینستاگرام

نکته: تنظیمات حساب کاربری ایجاد شده در اینستاگرام به صورت پیش فرض روی حالت عمومی (public) تنظیم شده است.

نکته­ ای که قابل ذکر است این است که شخصی کردن حساب اینستاگرام،  فقط برای کاربران اندروید و iOS امکان پذیر است و کاربرانی که از طریق ویندوز وارد حساب کاربری می­شوند این قابلیت (قفل کردن اکانت) را نمی­توانند اجرا کنند.

حال اگر مایل هستید می­توانید از طریق مراحل زیر برای شخصی سازی پیج خود با پیشروید همراه باشید.

 1- ابتدا اینستاگرام خود را اجرا کنید.

2- در قسمت بالای صفحه سمت چپ یک علامت سه خطی می‌بینید. اگر روی این آیکون کلیک کنید یک منو باز می‌شود.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

     3- بعد از کلیک روی آیکون منوی باز میشود سپس از منوی باز شده گزینه تنظیمات (settings) را انتخاب کنید.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

4- در صفحه باز شده گزینه حریم خصوصی (privacy) انتخاب کنید.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

5- پس از کلیک  روی گزینه حریم خصوصی صفحه ای مطابق تصویر پایین برای شما نمایان میشود. از صفحه باز شده گزینه خط مشی حساب (Account Privacy) را انتخاب کنید.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

     6- همانطور که در عکس می‌بینید اگر گزینه ای که در تصویر پایین میبینید را با کلیک روی آن فعال و به رنگ آبی در بیاورید اکانت شما قفل میشود.

 

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 

نتیجه‌گیری

در این مطلب دیدیم که چطور می‌توان یک حساب اینستاگرام را خصوصی کرد و سعی کردیم به همه جوانب آن نگاه کنیم. توجه داشته باشید که این تصاویر که در سایت پیشروید مشاهده کردید مطابق با آخرین بروز رسانی اینستاگرام است. و اگر تصاویر با اینستاگرام شما تفاوت دارد اینستاگرام خود را به جدید ترین نسخه آپدیت کنید.

خصوصی کردن پیج اینستاگرام

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *