پر از آموزش های رایگان

فونت پیش فرض ویندوز۱۰ را چگونه تغییر دهیم؟

امروز در پیشروید چگونگی تغییر فونت پیش فرض ویندوز۱۰ را برای شما تهیه و معرفی کرده ایم

فونت پیش فرض ویندوز10

فونت پیش فرض ویندوز۱۰

پیشروید– اگر می خواهید با تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ ظاهر این سیستم عامل را شخصی سازی کنید، ادامه این مطلب را بخوانید.

ویندوز ۱۰ نسبت به ویندوزهای قدیمی از نظر شخصی سازی در ظاهر بسیار پیشرفت کرده است. در این سیستم عامل گزینه های مختلفی برای ایجاد تغییرات در ظاهر رابط کاربری موجود بوده که کاربران می توانند از آن ها برای زیباسازی بیشتر فضای ویندوز استفاده کنند.

منوی Personalization یکی از اصلی ترین مراکز ویندوز برای ایجاد تغییرات ظاهری محسوب می شود. در این بخش شاهد امکانات متنوعی برای انتخاب تم، تغییر رنگ نوارها، نحوه نمایش پنجره ها و مواردی از این قبیل هستیم. متاسفانه در این منو قابلیتی برای تغییر فونت سیستمی وجود نداشته و شما نمی توانید فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ را از این طریق تغییر دهید.

یکی از راه های تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ ایجاد تغییرات در فایل های سیستمی است. در واقع شما با دستکاری رجیستری ویندوز قادر به تعویض فونت پیش فرض آن با مورد دلخواه خواهید بود.

برای تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید:

  1. Control Panel را باز کنید.

  2. وارد بخش Fonts شوید.

فونت پیش فرض ویندوز10

  1. در صفحه باز شده فونت مورد نظر را خود را پیدا کنید و نام آن را به طور دقیق به خاطر بسپارید.

  2. برنامه Notepad را اجرا کنید.

  3. کد زیر را در برنامه کپی کنید.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts] “Segoe UI (TrueType)”=”” “Segoe UI Bold (TrueType)”=”” “Segoe UI Bold Italic (TrueType)”=”” “Segoe UI Italic (TrueType)”=”” “Segoe UI Light (TrueType)”=”” “Segoe UI Semibold (TrueType)”=”” “Segoe UI Symbol (TrueType)”=”” [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes] “Segoe UI”=”ENTER-NEW-FONT-NAME”

  1. بعد از کپی کردن کد، به جای عبارت «ENTER-NEW-FONT-NAME»، نام فونت مورد نظر را وارد کنید.

  2. با کلیک روی File و سپس Save As، فایل را با پسوند reg. ذخیره کنید. برای این کار کافی است در بخش Type گزینه All File را انتخاب و سپس عبارت reg. را در انتهای نام آن قرار دهید.

فونت پیش فرض ویندوز10

  1. فایل Reg ساخته شده را باز کنید.

  2. بعد از نمایش پیغام روی Yes و سپس OK کلیک کنید.

  1. کامپیوتر را ری استارت کنید تا فونت مورد نظر فعال شود.

انجام مراحل بالا ممکن است برای ویندوز شما مشکل ریجستری ایجاد کند. همچنین دقت داشته باشید در صورتی که بخواهید به فونت پیش فرض ویندوز باز گردید، کافی است مراحل بالا را برای فونت اصلی ویندوز که Segoe UI نام دارد اجرا کنید.

 

 

با پیشروید همراه باشید

علی اعتمادی
[علی اعتمادی]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *