پر از آموزش های رایگان

مایکروسافت، پاورشل ۷ را برای تمامی پلتفرم‌ها معرفی کرد

امروز در پیشروید از پاورشل ۷ برای تمامی پلتفرم های مایکروسافت معرفی شد را برای شما تهیه و معرفی کرده ایم

پاورشل 7

ساعاتی پیش، مایکروسافت پاورشل ۷ را با بهبودهایی نسبتا درخورتوجه در‌مقایسه‌با نسل قبل معرفی کرد.

مایکروسافت تنها یک هفته پس از انتشار گسترده‌ی پاورشل ۶.۲، نسخه‌ی ارتقایافته‌ی آن را برای تمامی پلتفرم‌ها معرفی کرده است. به‌روزرسانی جدید پاورشل این زبان برنامه‌نویسی را مستقیما به‌ نسخه‌ی ۷ ارتقا می‌دهد.

ردموندی‌ها در اطلاعیه‌ای رسمی ضمن معرفی پاورشل ۷، توضیحات مفیدی درباره‌ی آن داده‌اند. درواقع در اطلاعیه‌ی رسمی مایکروسافت، دلیل ارتقای پاورشل از نسخه‌ی ۶.۲ به نسخه‌ی ۷ به‌وضوح ذکر شده است. مایکروسافت در اطلاعیه‌اش می‌گوید:

میزان استفاده از پاورشل کُر (PowerShell Core) در دو سال اخیر به‌‌طور درخورتوجهی افزایش یافته است؛ بخش اصلی این پیشرفت ازطریق کاربران لینوکس به‌دست آمده و این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری ما روی این سیستم‌عامل جواب داده است. بااین‌حال، بررسی‌هایمان نشان می‌دهد میزان استفاده‌ی کاربرانویندوز از پاورشل برخلاف لینوکس، با پیشرفت زیادی مواجه نشده است. این موضوع برایمان شگفت‌آور است؛ چراکه پاورشل محبوبیتش را ازطریق سیستم‌عامل ویندوز به‌دست آورد.

انتشار نسخه‌ی جدید پاورشل با عنوان نسخه‌ی ۷، به مایکروسافت امکان می‌دهد سازگاری بهتری بین نسخه‌های مختلف پاورشل در سیستم‌عامل‌های مقصد به‌وجود آورد.

مایکروسافت می‌گوید قصد دارد پاورشل ۷ را در مِی‌۲۰۱۹ (برابر با اردیبهشت‌وخرداد۱۳۹۸) دردسترس کاربران قرار دهد.

ویندوز پاورشل یک موتور خودکار قابل ارتقا است از طرف مایکروسافت که شامل یک پوسته خط فرمان و همراه یک زباناسکریپت‌نویسی است.

ویندوز پاورشل با بهره‌گیری و همراه چهارچوب دات‌نت ارائه شده‌است؛ و چهارچوبی برای اتوماسیون کردن وظایف است پاور شل به مدیران امکان مدیریت سیستم در هر دو حالت محلی و از راه دور را می‌دهد.

اولین نسخه PowerShell در ماه نوامبر سال ۲۰۰۶ برای ویندوز XP و ویندوز Server 2003 و ویندوز Vista منتشر شد. و آخرین نسخه PowerShell 5.0 با ویندوز ۱۰ ارائه شد.

 

با پیشروید همراه باشید

علی اعتمادی
[علی اعتمادی]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *